previous arrow
next arrow
Slider

Kadan Solar olarak Parlak Fikirlerimiz Güneşten Gelir

Image

Güneş Panelleri Hizmetleri

Yeryüzüne düşen güneş ışığının enerji miktarı, günümüzde kullandığımız dünya enerji miktarının tam 10 bin katıdır. Bu yüzden insanoğlu enerji ihtiyacını karşılamak için dünyaya gelen güneş ışınlarının sadece 0,01’ini verimli kullanması yeterlidir. Güneş panelleri de, dünyaya gelen güneş ışıklarını elektriğe çevirirler. Güneş paneli üzerine gelen güneş ışığını emmeye yarayan solar hücrelerden oluşur. Bir güneş panelinin verimi, kullanıldığı hücrenin güneş ışığını elektriğe dönüştürme oranı ile belirlenir.

Image

Güneş Paneli Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Solar enerji sistemlerinde en önemli konulardan biriside güneş paneli seçimidir. Güneş panelleri kalitesinden, garanti şartlarına ve verimine göre birçok farklılık gösterir. Eğer en ucuz güneş panelini arıyorsanız birçok şeyi umursamanız gerekecektir. Örneğin en ucuz paneli satan kişiler genellikle garantiye önem vermezler ve sizi satış sonrası destekte yalnız bırakırlar. İyi ve kaliteli panel üreticileri genellikle 25 yıl performans garantisini kolaylıkla verebilirler. Sizde mümkünse böyle firmalardan güneş paneli satın almaya çalışmalısınız.Güneş panellerinin watt cinsinden gücü fiyatı etkileyen en önemli özelliğidir. Mesela 150 wattlık bir panel ile 250 wattlık bir panel arasında, saatte 100 watt elektrik üretmede fark vardır. Bu yüzden güneş panelleri fiyatları watt cinsinden belirlenir. 250 watt gibi büyük panellerin üretim maliyetleri, örneğin 100 watt gibi panellere göre daha ekonomik olduğundan birim maliyetleri daha ucuzdur. Sizde güneş paneli seçerken en büyük güneş paneli modülünü almaya çalışın.

Image

Esnek Solar Panel Nedir

Mevcut güneş panellerine göre daha hafif ve esnek bir malzemeden yapılan solar panellerdir. Genellikle tekne, marin, elektrikli bisiklet gibi tasarımı önemli alanlarda kullanılan bir ürün olup, eğimli çatılar içinde önemli bir avantaj sağlamaktadır. Sıradan güneş panellerinin eğimli çatıya montajının zor olduğu projelerde, çatının izolasyonuna hasar vermeden montajı yapılabilir. Esnek Güneş Panelleri hafif olduğu için seyyar elektrik ihtiyacı olduğunda kolaylıkla taşınabilir. Gelecekte her binada yaygın olarak kullanılması beklenen esnek güneş panelleri, yüzey kaplamada bile diğer panellere göre büyük avantaj sağlar. Esnek Solar Paneller askeri sistemlerde, yatlarda, teknelerde, doğa gezilerinde, kamplarda kullanılabilir ve taşınabilir. Farklı enerji ihtiyacına uygun olacak şekilde farklı güçlerde paneller mevcuttur. İnce film teknolojisinin yaygınlaşması bu ürüne olan talebi arttıracaktır. İnce film teknolojisi esneyebilen bir yüzeye silikonun çok ince katmanlar halinde montajının yapılması sonrasında ve silikon katmanının esneme özelliği kazandırılması ile üretilir.